Mentor

Piotr Ciacek

Specjalizacje

  • Kariera
  • Leadership
  • Wystąpienia
  • Relacje
  • Czas

850 PLN (brutto)

1 sesja (1h)

Rezerwuj sesję

Mam indywidualną akredytację EIA EMCC Senior Practitioner, ICF – PCC oraz The JohnMaxwellTeam. Moje dwa autorskie programy certyfikujące mentorów uzyskały jako pierwsze w Polsce akredytacje EQA ( Europejski znak jakości ) EMCC.

Jestem autorem (póki co jedynego w Polsce) podręcznika do mentoringu ze znakiem EQA EMCC (Europejski znak jakości EMCC): „Mentoring – instrukcja obsługi” oraz książki „12 dysfunkcji procesu mentoringowego” 2022.

Ponadto jestem autorem lub współautorem podręczników :
„Sprzedaż bez sprzedaży”, „Negocjacje – o co chodzi”, „Komunikacja”.

Przeprowadziłem ponad 900 indywidualnych sesji coachingowych/mentoringowych i blisko 700 warsztatów i procesów grupowych.

Pracuję z wyższa kadrą managerską, członkami zarządów, prezesami dużych firm i partnerami. Woluntarystycznie wspieram w procesach rozwojowych kobiety – współpracując na stałe z Fundacją Liderek biznesu, i młodych przedsiębiorców – wspierając ich w realizacji swoich zamierzeń biznesowych i menedżerskich.

Ukończyłem UW wydział Historyczny. Mam tytuł mgr historii – i nawet uczyłem jej przez 4 lata w liceum. Później „wykorzystałem szanse 1989 roku „i zamiast utwierdzić się w roli nauczyciela historii w stołecznym liceum, wybrałem wraz z kolegami „biznes”. Tak powstała największa polska firma badającą rynek i opinie publiczną „SMG/KRC Poland (potem Millward Brown). W szczytowym okresie zatrudnionych w SMG było blisko 2000 osób. Tam odnosiłem bolesne porażki i spektakularne sukcesy. Na własnej skórze uczyłem się komunikacji „dwukierunkowej” – nawykły do jednokierunkowej oraz na stratach podstaw finansów i rachunkowości. Tam poznałem gorycz upadku „lidershipu” oraz siłę lojalności i zaufania.

W międzyczasie współtworzyłem sieć sprzedaży w Texaco Polska, a potem byłem dyrektorem rozwoju w Eastbridge BV (sieć Empik). Na koniec, wraz z kolegami, boleśnie i mozolnie przeprowadziłem proces sprzedaży SMG/KRC inwestorowi branżowemu. Po sprzedaży pozostałem w Millward Brown. Trochę z rozpędu, trochę dla towarzystwa, a trochę dlatego, ze nie wiedziałem co dalej innego mógłbym robić. W 2007 doznawszy „oświecenia” postanowiłem połączyć powołanie belferskie z doświadczeniem biznesowym.
Tak zaczął powstawać mój unikalny „system edukacyjny”. Czyli o tym jak nie manipulując ludźmi i jak nie oszukując siebie, z pasją tworzyć prawdziwą wartość w relacjach międzyludzkich (i biznesowych – bo czymże one innym są), jak negocjować bez przemocy i agresji, wreszcie jak sprzedawać bez wciskania „kitu” i rzeczy, których nikt nie potrzebuje oraz jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem (mentoring). Dziś prowadzę procesy rozwojowe zbiorowe i indywidualne dla wyższej kadry zarządzającej (coaching, mentoring, warsztaty).